1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Ziyaretçi, Yeni forumumuz hepinizin hizmetine açılmıştır. Hepimize hayırlı olsun.
    Duyuruyu Kapat
  3. AoiFansub Başvuruları Açılmıştır! Başvurmak isteyen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
    Duyuruyu Kapat

Eleştiri [MP] Anime Eleştirisi - 4 - Shingeki no Kyojin

'Anime Eleştiri/İnceleme' forumunda Vuats tarafından 7 Eylül 2016 tarihinde açılan konu

?

Siz bu animeyi beğendiniz mi?

1. Evet

100.0%
  2. Hayır

0 oy
    0.0%
  1. Vuats

Vuats Onu bunu eleştiren! :>
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    35
    Shingeki no Kyojin (Aksiyon,Drama,Fantastik)

-Spoilersız Bölüm-

---
    Eren Yeager ve birçok arkadaşı Shiganshina olarak adlandırılan bir bölgede yaşamaktadır
    100 yıl kadar önce ortaya çıkan devler,birçok insanı öldürmüştür.Hayatta kalan insanlar
    En içten dışa doğru Sina Rose ve En dıştaki yani en güvensiz yer olan Maria duvarını inşa etmişlerdir duvarın dışarısında olanları halktan kimse tam olarak bilmez.Yıllardır hiçbir saldırıya uğramayan insanlık bir gün 60 metrelik Colossus Titan'ın ortaya çıkması ve maria duvarında delik açmasıyla herşey değişir.Erenin yaşadığı yerde devlerin istilasına uğrar ve bu istila sırasında Eren Yeager'in annesi Erenin gözü önünde ölür.Bir dev tarafından annesinin yem olduğunu gören Eren büyüyüp,güçlenip bütün devleri öldürmeye ant içer ve Armin Arlert ile Mikasa Ackerman ile birlikte askere katılırlar.
    ---

Maria Rose ve Sina duvarının Görüntüsü;

Hikayesiyle hiçbir sorunum yok aslında belirli bir bölüme kadar..
    Sonrasında sapıttığını düşünüyorum,fazlasıyla sapıttığını.
    Spoilerli bölümde herşeyi anlatacağım;

Spoilerli Bölüm (25/25)

Dikkat,tüm bölümleri izlemediyseniz bu bölümü okumamanızı tavsiye ediyorum :)

---
    İçeriği görebilmeniz için Üye olmanız veya gerekiyor!
    ---

SPOİLER BİTTİ!

Anime güzel fakat belirli bir süre sonra başrolün değişmesi gibi bir sorunu var bir anda değişen başrol artık havalı değil. Sona doğru olan savaşta biraz daha kaliteli birşey oluyor ama pek değişmez yani,animeyi bitirip yazımı okuyun Anlarsınız.Zaten çok ünlü bir anime büyük ihtimalle izlemişsinizdir çoğu anime izleyen kişi izliyor ve seviyor.

PUANLAMA;

SENARYO = 8
    İşleyiş tarzı hiç fena değil,titanların bir anda doğmasının güzel bir nedeni olursa
    ve Eren'in fazla hızlı geri plana atılması olmasaydı çok daha iyi bir puan alabilirdi.
    SESLENDİRME = 7
    Eh işte diyebilirim,pek sevmedim.
    MÜZİK SEÇİMİ = 7
    İlgimi pek çekmediğini söyleyebilirim,openingleri güzel olmasaydı büyük ihtimalle daha aşağıya düşebilirdi.
    ANİME {SEZON} FİNALİ = 8
    25 Bölümde yapılabilecek en saçma sezon finallerindendi birçok şansınız vardı,boş bölümler yapmak yerine daha önceden bu sezon finalindeki olayı halledip daha kaliteli bir sezon verebilirdiniz,yada daha kısa bir zamanda bitirebilirdiniz bu kadar uzatmanız garip olmuş.Ova olarak çıkartmak yerine ovalardaki sahneleri animeye ekleseydiniz benden çok daha yüksek puan alabilirdiniz fakat alamadınız.Fakat yinede fena bir sezon finali değildi.

Yazının özeti ; Ana karakterden fazla uzaklaşmak,müzik seçiminin tırt olması benim için eksi puanken,savaş sahnelerinde gaza gelmek benim için büyük bir artı.Bu puanı alabiliyorlarsa Levi ve Mikasa sayesindedir.
    İzlemeyin demiyorum ama ayrıntılara takılan biriyseniz belki benim gibi veya daha düşük bir puan verebilirsiniz.Ayrıntılara benim kadar takılmayın hiç tavsiye etmiyorum ortalamanın üstünde bir aksiyon animesi,dram fena değil.
    İzleyin ya kısaca bence,bu kadar popüler bir animeyi çoğu kişinin sevmesinin bir nedeni vardır heralde.
    Unutmayın bu benim Eleştirim haksız bulabilirsiniz,yorumlarda belirtebilirsiniz ama sizin yazdıklarınız benim Animeye olan görüşümü değiştirmiycek,çünkü bunlar benim fikirlerim sizin fikirlerinizede aynı şekilde ben Saygı duyuyorum,Uzun bir yazı oldu farkındayım okuyanlar için teşekkürler okumayanlarında canı sağolsun
    :)
    Bekliyorum yeni sezonunu.Nisan 2017'de başlayacak yeni sezonun görüşünde bakalım fikirlerim değişecek mi :)?
    İzleyin,seversiniz.İzleyen büyük bir çoğunluk seviyor.

GENEL TOPLAM = 7/10