1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Ziyaretçi, Yeni forumumuz hepinizin hizmetine açılmıştır. Hepimize hayırlı olsun.
    Duyuruyu Kapat
  3. AoiFansub Başvuruları Açılmıştır! Başvurmak isteyen arkadaşlar başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.
    Duyuruyu Kapat

Haber Pek Duyulmamış Ama Kendini İzlettirecek Animeler

'Anime Tanıtım ve Haberleri' forumunda Tirisumakinat tarafından 13 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Tirisumakinat

Tirisumakinat Küçük Bir İçerikçi :)
    Emekli

Alınan Beğeniler:
    23

1-)Kantai Collection: KanColle

original.jpg

SERİ HAKKINDA
    Animenin geçtiği evrende insanlık denizleri kaybetmiştir.Denizin kontrolünü ele alan birliğen derin deniz filosu denmektedir.Derin deniz filosuna karşı oluşturulan birliğin lideri Chifuyudur. Derin deniz filosunun üstesinden gelebilecek Kan-musume dediğimiz savaş ruhu olan kızlardır. nBir gün Chifuyu'ya özel sınıftan fubuki adında bir kız gelir ve anime başlar.

Editör Notu: Ben askeri animeleri severim bu yüzden afiyetle izledim fakat askeri konuyla pek alakası olmayan insanlara biraz tuhaf gelebilir.Normal bende ilk izlediğimde suda giden kızlara alışamamıştım aman birkaç bölüm sabredin alışınca güzel oluyor.

2-)High School Fleet

cropped-600-600-695873.png

SERİ HAKKINDA
    Japonyada metan hidrat madenciliği yüzünden kıyılar okyonusa batmaya başlar japon hükü meti bu durumdan ötürü yüzen şehirler inşa eder ve japonya tamamiyle bir denizcilik ülkesi haline gelir.Durum böyle olunca japonyada gemi sayısı artar.Japonya diğer ülkelere gemileri nin barışçıl olduğunu göstermek adına gemilerine bayan mürettebat adar bu mürettebat'a mavi deniz kızları denir.Mavi deniz kızlarına katılmadan önce gemiler ile eğitim yapmalı ve belirli sınavlardan geçilmelidir.Kısaca animede mavi deniz kızı olmaya çalışan bir kız müretta bat'ının yaşadıkları anlatılır.

Editör Notu: Animeye askeri dendine bakmayın çok bir alakası yok daha çok yaşamdan kesitler animesiolaylar sadece bir şehirde değil gemide geçiyor savaş olabildiğince az tutulmuş.Daha çok
    kızların triplerini vb şeyleri izliyoruz o yüzden yanlış bir beklenti ile izlemeyin.

3-)Girls Und Panzer

cropped-600-600-322758.jpg

SERİ HAKKINDA
    Ensha-do olarak bilinen tank savaş sanatı kızlar için olan geleneksel dövüş sanatlarından biridir.Ana karakterimiz(Miho) her ne kadar bu dövüş dalından kaçmak için Ourai Kız lisesi ne girse de sonuç istediği gibi olmaz ve ulusal Sensha-do şampiyonasında yarışması için okul öğrenci konseyi tarafından zorla turnuvaya sokulur.Miho her ne kadar ilk başlarda istemesede onradan okulu için takımıyla birlikte savaşmaya karar verir.

Editör Notu: Heh şimdi bu gerçekten askeri ne kız tripleri var nede yaşamdan kesintiler direk tank savaşı izliyorsunuz kendisi benim favori animelerimdendir şiddetle tavsiye ederim.İzlemeyideneyin bir şey kaybetmezsiniz :)

4-)Higurashi No Naku Koro Ni

cropped-600-600-632403.jpg

SERİ HAKKINDA
    Haziran 1983'te ana karakterimiz(Maebara Keiichi)büyük şehirden hinamizawa adlı bir kasabaya taşınır ve kendine 4 yeni arkadaş edinir(Rena,Mion,Rika ve Satoko)yeni arkadaşlarının kurduğu kulübe katılarak onlarla oyunlar oynayarak vakit geçirmeye başlar.Hinamizawa sakin ve huzurlu görünsede altında karanlık bir sır yatmaktadır.Watanagashi festivali sırasında her yıl bir cinayet olmakta ve bir kişi kaybolmaktadır.Ana karakterimiz olayları fark eder ve bu olayları çözmeye karar verir.

Editör Notu: Evet şimdi bu anime ile ilgili söyleye biliceğim çok birşey yok ama şunları diyebilirim.Bu animeyi izliyecekseniz sabırlı olmalısınız şuanda tam bölüm sayısını hatırlamasam bile 50-55 bölümlük biranime(1 ve 2 sezon dahil)genel olarak animenin 1. sezonunda birşey anlamıyorsunuz bu yüzdensabırgerekiyor 2. sezonda olaylar hafiften çözülüyor.Bence güzel animeydi favori animelerimdendirzatenprofil fotoğrafım da bu animeden alınmıştır.

5-)Grisaia No Kajitsu

cropped-600-600-707274.png

SERİ HAKKINDA
    Olmadığı birine dönüşmek için,Ana karakterimiz(Kazami Yuji)sadece beş tane kız öğrencisi olan,hapishaneden bozma bir okula,Mihama Akademisine kaydını aldırtır.Ana karakterimiz bu okulda kendi de dahil herkesin kendince koşullara sahip olduğu ve aradığı ''normal'' öğrenci hayatını yaşarken,hiçbir şey yapmak zorunda olmadığı söylendi.Acaba Ana karakterimiz aradığı çözümü burada,Mihama Akademisinde bulabilecekmi?

Editör Notu: Kusura bakmayın dostlar ama bu animeyi izleyeli bayağı oldu diyebiliceğim çok birşey yok sadecegüzel bir animeydi zaten çok uzun değil 12 bölüm gibi bir bölüm sayısına sahip.Son olarak izlemedenönce şunu göz önün de bulundurun bu harem animesi olarak geçiyor ve ben çok göremedim az da olsa
    ecchi bulunmakta.

Bir Paylaşımın Daha sonuna geldik.
    Okuyan Herkese Teşekkürler
    Esen Kalın
    byebye

Ekli dosyalar:

#1 Tirisumakinat, 13 Temmuz 2017
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Temmuz 2017
    SaikyouSaiko, TheUmi, Vuats ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. TheUmi

TheUmi Admin
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    122
    Full askeri gitmişsin. Farklı şeyler de denesene :muhah:

3. Tirisumakinat

Emekli

Alınan Beğeniler:
    23
    aslında evet 3 askeri oldu genel olarak pek askeri olanlar izlenmediğinden yinede iki tane farklı var ya :eek:

TheUmi bunu beğendi.
  4. BalanceBreaker

BalanceBreaker Aktif Üye
    Aoi Ailesi - Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Grisia no Kajitsu favorimdi :) ama gerçekten askeri serileri baya seviyosun sanırım :xD:

5. Tirisumakinat

Emekli

Alınan Beğeniler:
    23
    en sevdiğim askeri animelerdir evet ama ne yazıkki çok az var :30::30::30:

6. Vuats

Vuats Sama
    Site Yöneticisi

Alınan Beğeniler:
    179
    Askeri animeler çok ilgi duyan birisi değilim,bayıldığım olmadı hiç.
    Çünkü hagane no'da zaten toppest tı yani finaldi benim için.Askeri animeler genellikle işlemesi
    zor animelerdir o yüzden güzel olanları çok nadirdir fakat
    Çok az yoklar dostum :)
    İzleyip izlemediğini bilemem fakat istediğin herhangi bir zaman olursa askeri anime tavsiyesi yapabilirim :83:
    e tabi bu herkes için geçerli

7. Tirisumakinat

Emekli

Alınan Beğeniler:
    23
    gönder gelsin en sevdiğim animeler askeri olanlardır! onlar kömür yığınının arasındaki elmaslar dır sadece bazı insanlar görebilir onların güzelliğini :)

Vuats bunu beğendi.